Izbornik
Diagnostikum &
Diagnosezentrum Meidling
natrag na tim
Sveuč. doc. dr.

Klaus W. Preidler

Curriculum Vitae
  • ime i prezime: Klaus-Werner Preidler
  • datum rođenja: 23. srpnja 1963.
  • mjesto rođenja: Graz
  • nacionalnost: Austrijanac
Obrazovanje
  • osnovna škola: Osnovna škola "Peter Rosegger", Loewegasse 8, 8053 Graz
  • srednja škola: II. gimnazija Lichtenfels, Lichtenfelsgasse 3–5, Graz
  • matura: 1982.
Sveučilišno obrazovanje
  • studij medicine: 1982.–1989., Sveučilište "Karl Franzens" Graz
  • promocija: 5. travnja 1989.
Poslijediplomsko komplementarno stručno usavršavanje
  • 1989.–1990. bolnica "Krankenhaus der Elisabethinen" u Grazu
  • Odjel za interne bolesti (voditelj: prim. dr. Kartnik)
  • Odjel za kirurgiju (voditelj: prim. sveuč. prof. dr. Höllerl)
  • 1990. Sveučilišna klinika za patologiju (neplaćeno)
Poslijediplomsko stručno usavršavanje
  • 1.10.1990.–1.04.1996. Sveučilišna klinika za radiologiju Sveučilišta "Karl Franzens" u Grazu (Predstojnici: sveuč. prof. dr. H Schreyer, sveuč. prof. dr. R. Rienmüller, sveuč. prof. dr. R. Fotter)
  • boravak u inozemstvu: 1.12.1994.–1.4.1996., Research Fellowship na Sveučilištu u Kaliforniji, San Diego, Radiološki odjel (prof. dr. Donald Resnick) s težištem na radiologiji kostiju i zglobova (magnetska rezonancija, spiralna kompjutorska tomografija, konvencionalna radiologija i scintigrafija)
  • habilitacija: siječanj 1997. (kvalifikacija za izvođenje nastave kao sveučilišni docent za radiologiju)
  • specijalistički ispit, 1. dio: 1992., tečaj zaštite od zračenja 1996.
Radno iskustvo
  • 1.04.1996.–1.33.2000.: glavni liječnik na Sveučilišnoj klinici za radiologiju, odjel za specijalnu slikovnu dijagnostiku (s težištem na spiralnoj kompjutorskoj tomografiji i ultrazvuku)
  • 1.01.1997.–1.03.2000.: glavni liječnik u Zajedničkoj ustanovi za magnetsku rezonantnu tomografiju (pola radnog vremena), Sveučilište "Karl Franzens" u Grazu
  • 1.01.2000.: osnivanje "Diagnostikum Graz Südwest", Instituta za spiralnu kompjutorsku tomografiju i magnetsku rezonanciju
  • od 2000.: direktor i zamjenik medicinskog direktora u "Diagnostikum Graz Südwest"
  • od 2002.: zamjenik medicinskog direktora u "Ambulatorium für bildgebende Diagnostik der Privatklinik Graz Ragnitz" (Ambulatorij za slikovnu dijagnostiku privatne klinike Graz Ragnitz)
  • od 2007.: direktor i medicinski direktor Dijagnostičkog centra Meidling d.o.o.
Boravci u inozemstvu
  • prosinac 1994.–travanj 1996.: Dodjela inozemne stipendije fondacije "Max Kade" (vraćena) te Schrödingerove stipendije za istraživanje:
  • Research Fellowship na Sveučilištu u Kaliforniji, San Diego, Radiološki odjel (prof. dr. Donald Resnick) s težištem na radiologiji kostiju i zglobova (magnetska rezonancija, spiralna kompjutorska tomografija, konvencionalna radiologija i scintigrafija)
  • listopad 1997.: Fellowship Head and Neck Radiology, University of Utah, Salt Lake City (prof. dr. Rick Harnsberger)
  • listopad 2001.: Mini-Fellowship, Neuroradiology, Mount Sinai Hospital, New York
Znanstvena djelatnost
  • oko 120 nacionalnih i međunarodnih znanstvenih radova kao prvi autor ili koautor u većinom prestižnim međunarodnim časopisima
  • oko 180 nacionalnih i međunarodnih znanstvenih prezentacija kao prvi autor ili koautor
  • dobitnik nagrade "Coolidge Awards" 1996.
  • znanstveni recenzent za 'Investigative Radiology'
Liječnička i organizacijska djelatnost
  • listopad 1994.: organizator međunarodnog radiološkog simpozija u Grazu
  • studijske godine 1998.–2000.: organizacija i održavanje tečajeva za doktorande (priprema za doktorandski ispit)
  • studijske godine 1998.–2000.: ispitivač na doktorandskom ispitu za medicinsku radiologiju
  • studijske godine 1997.–1998.: suodgovoran za obvezatni praktikum iz radiologije (kompjutorska tomografija)
  • 1999.–2000.: voditelj stručnog usavršavanja 'Journal Club' na Sveučilišnoj klinici za radiologiju u Grazu
  • 1997.–2000.: voditelj interdisciplinarne radne skupine za traumatologiju
  • 1997.–2000.: voditelj interdisciplinarne radne skupine za ortopediju
  • 1997.–2000.: voditelj interdisciplinarne radne skupine za endokrinološku radiologiju
  • 1997.–2000.: voditelj interdisciplinarne radne skupine za reumatološku radiodijagnostiku
  • od 2000.: uska suradnja s prvom medicinskom Sveučilišnom klinikom u Grazu (reumatologija, onkologija, angiologija, kardiologija)
  • od 2000.: suradnja sa Sveučilišnom klinikom za traumatologiju i ortopediju